1 juni 2018 1 min

Vanuit de UK komen signalen dat de prijzen voor R410A en R32 aan het stijgen zijn. Waar de prijzen van R404A vorig jaar enorm zijn gestegen is die nu aan het stabiliseren. De koudemiddelen met een wat lager GWP zijn nu aan de beurt als het om prijsstijgingen gaat. Denk daarbij aan R448A, R449A en ook R134A. De laatste is in de UK inmiddels 50% duurder geworden.

Volgens deskundigen is e.e.a. te wijten aan de verlaging van de HFK-quota met 37%. Met name de prijs en beschikbaarheid van R410A is een zorg. Het koudemiddel wordt veel gebruikt in warmtepompen en terwijl die mede door de energietransitie in opkomst is komen tarieven en beschikbaarheid onder druk te staan. In de UK wordt de komende maanden een prijsstijging van ca. 30% voor R410A verwacht.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?