1 juni 2018 1 min

Onlangs zijn de resultaten van de COEN-Enquête over het tweede kwartaal van 2018 gepubliceerd. Hierbij een korte samenvatting. Het ondernemersvertrouwen, de stemmingsindicator van ondernemend Nederland, staat aan het begin van het tweede kwartaal op 14,2. Daarmee is de indicator met 3,9 punt lager ten opzichte van het eerste kwartaal 2018. Ondanks de daling bevindt het ondernemersvertrouwen zich nog steeds op een historisch hoog niveau.

Ondernemers verwachten in de komende maanden het personeelsbestand te kunnen uitbreiden. Per saldo voorziet 20,8 procent van hen in de periode april-juni meer personeel aan te trekken. Het meest positieve signaal gaven bouwbedrijven af, waar per saldo 31,9 procent van de ondernemers in de bouw een groeiend personeelsbestand verwacht. Door de economische groei hebben bedrijven meer personeel nodig. Steeds meer ondernemers ervaren belemmeringen in hun bedrijfsactiviteiten door een tekort aan geschikte arbeidskrachten. Per saldo bij 20 procent van de bedrijven is dit het geval. Sinds de start van de waarneming in 2008 werden er niet eerder zoveel bedrijven gehinderd door personeelstekort.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?