23 maart 2018 1 min

Onlangs is de nieuwe kwartaalmonitor Groothandel van het CBS gepubliceerd. NVKL zet de meest opvallende cijfers voor u op een rij.

In het vierde kwartaal van 2017 heeft de groothandel 2,9 procent meer omzet behaald dan in dezelfde periode een jaar eerder. De groei was daarmee vergelijkbaar met die in het derde kwartaal. Vooral handelaren in grondstoffen en in consumentengoederen zetten flink meer om in het vierde kwartaal. Groothandelaren in landbouwproducten zagen de omzet juist afnemen, mede als gevolg van lagere graanprijzen.

Het vertrouwen van ondernemers in de groothandel verbeterde sterk in het laatste kwartaal van 2017, evenals hun beoordeling van het economisch klimaat. Het aantal faillissementen van ondernemers in de groothandel steeg licht, maar kent nog steeds een zeer laag niveau. De economie groeide in het vierde kwartaal met 2,9 procent, vooral door een toename van de investeringen en de export.

Lees hier het volledige document. 

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?