23 februari 2018 1 min

Het lerarentekort is in Nederland een hardnekkig vraagstuk, ook voor de koudetechniek. Het Platform Beta techniek heeft onderzoek gedaan naar hoe nieuwe doelgroepen aangesproken kunnen worden voor een (deeltijd)baan in het onderwijs. Uit het onderzoek blijkt dat maar liefst 40% van de beroepsbevolking interesse heeft in werken in het onderwijs! In het onderzoek staan tips voor bedrijven die willen meehelpen met het oplossen van het lerarentekort, zoals:

Promoot hybride banen en maak ze laagdrempeliger mogelijk.
Maak ‘mobiliteit’ (binnen en buiten het bedrijf) naar het onderwijs onderdeel van het functioneringsgesprek.
Geef werknemers ruimte om gastlessen te geven en trainingen in pedagogiek en didactiek te volgen.
Organiseer samen met het onderwijs in de regio meeloopdagen op scholen en breng ze onder de aandacht van het eigen personeel.

Download het onderzoek hier!

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?