31 augustus 2023 1 min

In augustus waren de producenten in de industrie negatief gestemd. Volgens de cijfers van het CBS daalde hun vertrouwen van 0,1 in juli naar -2,2 in augustus. Voor het eerst sinds 2020 waren er meer negatieve producenten dan positieve.

Daling producentenvertrouwen

Met name de verwachte bedrijvigheid in de komende drie maanden werd met minder optimisme bekeken door fabrikanten. Het aantal producenten dat een stijging van de productie verwachtte, was kleiner dan het aantal dat een afname van de productie voorzag.

Het producentenvertrouwen lag in augustus onder het gemiddelde van de afgelopen 20 jaar, dat op 1,4 lag. In november 2021 bereikte het vertrouwen de hoogste waarde, namelijk 12,7. In april 2020 daalde het vertrouwen tot het laagste punt, namelijk -28,7. (Bron, CBS)

NVKL Marktmonitor

Benieuwd naar meer marktgegevens uit de sector? Bekijk dan de NVKL Marktmonitor, exclusief voor NVKL-leden.

In dit dashboard staan alle marktgegevens uit onze sector op één plek gecentraliseerd. Hiermee is alle marktinformatie gemakkelijk en op ieder moment te raadplegen. Er zijn cijfers beschikbaar van onder andere omzetten in de sector, ontwikkelingen in eindgebruikersmarkten, warmtepompen, macrogegevens en aantal afgegeven bouwvergunningen.

Naar de NVKL Marktmonitor

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?