23 januari 2023 1 min

Leerlingen van diverse vmbo-scholen uit Zeist, Wijk bij Duurstede en Den Bilt konden in de week van 10 t/m 13 januari starten met kennis maken met techniek. Omdat deze regio wel meedoet met Sterk Techniek Onderwijs, maar zelf een techniekarme regio is, weken zij uit naar de Technohub in Woerden. In deze week kwamen de ongeveer 800 leerlingen een ochtend of een middag kennismaken met diverse technieken. In de ruimte installatie & elektrotechniek konden zij solderen en een op een batterij aangedreven afwasborstel in elkaar zetten. Daarnaast konden deze eerste en tweedejaars vmbo-leerlingen via het nieuwe NVKL-spel Play it COOL! kennis maken met functies, installaties en klanten in de koude-, klimaat-, en warmtepomptechniek. Gelukkig waren een aantal lidbedrijven uit de regio rondom Woerden bereid om mee te doen.

Op dinsdag waren vrijwilligers van BLR-Bimon actief, op woensdag T&S klimaattechniek, op donderdag was APAC vertegenwoordigd, en de vrijdag werd afgesloten door NVKL zelf. Het spel is een mooie manier om met onze branche kennis te maken, en om hen daar wat meer over te vertellen. Wij hopen natuurlijk dat we deze jongeren iets wijzer hebben kunnen maken. Bij één was dat in ieder geval gelukt want deze jongeman zei: “nooit geweten en gedacht dat het bij koudetechniek gaat om het verplaatsen van warmte en energie, geinig”.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?