29 september 2022 1 min

Uit nieuw onderzoek blijkt hoeveel behoefte leerlingen hebben aan een concreet beeld van leren en werken in de technologie. Leerlingen geven aan technische en exacte vakken nuttig te vinden, maar zien wel verbeterpunten voor de wijze waarop de lessen worden gegeven en de mate van aandacht voor technische vervolgopleidingen en banen op school. Minder dan de helft van de leerlingen komt in aanraking met nieuwe techniek en technologie (43%) of leert programmeren (35%). Daarnaast zegt circa een derde dat er geen gastlessen vanuit technische bedrijven zijn (38%) of excursies naar technische bedrijven te hebben meegemaakt (33%).

Jet-Net, het Jongeren en Technologie Netwerk Nederland dat dit jaar 20 jaar bestaat, roept bedrijven, van groot tot klein, op actief samen te werken met scholen. Tientallen technische bedrijven werken al samen met Jet-Net om jongeren te laten zien welke toekomstmogelijkheden er liggen in de techniek of technologie. Zij haken hierbij aan bij Jet-Net activiteiten om gastlessen te geven of deel te nemen aan een Career Day. Wil jij als NVKL-lidbedrijf in contact komen met jongeren om ze enthousiast te maken voor een carrière in de techniek? Neem dan contact op met Jet-Net om samen activiteiten op te zetten.

Lees hier het volledige persbericht

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?