28 september 2022 1 min

Op 22 september gaf Zohar Tzur, NVKL-projectmanager Techniek, Wetgeving en Innovatie, in een online themabijeenkomst toelichting op de herziening van de F-gassenverordening. In april 2022 werd het voorstel voor de herziening van de F-gassenverordening door de Europese Commissie gepresenteerd met als doel om begin 2024 een nieuwe verordening te hebben. NVKL speelt een grote rol in dit proces en heeft actief contact met de Europese Commissie via de Europese koepelorganisatie AREA en de Rijksoverheid. Tzur ging in zijn presentatie in op de evaluatie van de huidige verordening. Hieruit blijkt onder andere dat er te weinig geschoolde monteurs zijn, dat er sprake is van veel illegale import en dat de emissies nog meer verlaagd kunnen worden door technische oplossingen. Daarnaast benoemde Tzur de hoofdpunten van het nieuwe voorstel, zoals certificering en training voor bepaalde koudemiddelen en de nieuwe verboden. Wil je hier meer over weten en hoor je graag wat de gevolgen hiervan zijn voor de komende jaren? Raadpleeg dan de presentatie en bekijk de terugkijklink.

Download hier de presentatie
Bekijk de themabijeenkomst terug 

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?