16 september 2022 2 min

NVKL, Techniek Nederland en Wij Techniek bieden ook dit najaar voor de monteurs een verfrissende, innovatieve en uitdagende reeks van webinars aan. Deel dit bericht met jouw werknemers en moedig hen aan om deel te nemen aan de webinars! Monteurs kunnen de webinars thuis volgen via hun telefoon, laptop of op kantoor, bijvoorbeeld met een paar collega’s in de kantine.

We starten elk webinar om 15:30 uur, deelname is kosteloos. Inschrijven kan via onderstaande links.

2 november – Industrie

De aftrap wordt door de commissie industrie gedaan met een webinar voedselveiligheid voor installateurs. We zullen tijdens dit webinar o.a. bij de achtergrond van voedselveiligheid en HACCP toelichten, maar ook stilstaan bij een hygiënisch ontwerp. Waar moet je op letten bij de constructie, onderhoud en reparatie? Onze expert brengt aan de hand van praktische voorbeelden de kennis om het risico op besmettingen te verkleinen. Ook kun je vragen stellen aan deze expert tijdens dit webinar, in korte tijd heb je zo een mooie basis om hierna voedselveiliger te handelen bij je klanten. Meer informatie en aanmelden

9 november – Klimaat- en Duurzame technieken

Deze middag staat er weer een editie van het monteurswebinar Klimaattechniek op het programma. Dé mogelijkheid om als monteur op een prettige manier bijgepraat te worden over actuele onderwerpen. Dit keer staan we stil bij de do’s en dont’s bij installatie en onderhoud aan de (Hybride) Warmtepomp. Daarnaast praten we je graag bij over synthetische koudemiddelen, de zogenaamde F-gassen. Deze kom je tegen als je werkt aan aircosystemen, koelsystemen en warmtepompsystemen. Hiervoor is kennis, kunde én certificering hard nodig. Tenslotte maken wij ons klaar voor de CO-certificering. We lopen samen door de aandachtspunten voor werkzaamheden aan gasverbrandingsinstallaties en geven je tips waarmee je helemaal klaar bent voor januari 2023. Meer informatie en aanmelden

16 november – Koudetechnieken

In airco’s en warmtepompen wordt steeds vaker gewerkt met brandbare koudemiddelen, zoals bijvoorbeeld propaan (R290). Het gebruik van brandbare koudemiddelen brengt naast kansen ook risico’s met zich mee. In dit webinar lichten wij aan de hand van de regelgeving toe hoe dat zit bij het werken met brandbare koudemiddelen. Met een aantal praktijkvoorbeelden maken we duidelijk en herkenbaar hoe je veilig kunt werken met brandbare koudemiddelen en gevaarlijke situaties kunt voorkomen. Daarnaast informeren wij je graag over de benodigde certificering bij het werken met brandbare koudemiddelen. Meer informatie en aanmelden

23 november – Sanitaire technieken

Een installateur moet steeds beter aantonen dat de gerealiseerde installatie aan de eisen voldoet. Vanuit kwaliteitsborging erkenning of certificering) en zeker ook bij de invoering van de Wet Kwaliteitsborging voor de Bouw op 1 januari 2023. Als monteur moet je een beproevingsrapport gaan invullen. Techniek Nederland heeft deze opgesteld voor de beproeving van de leidingwaterinstallatie en voorde gebouwriolering. In dit webinar worden deze beproevingsrapporten doorgelopen en belangrijke aspecten besproken. Hierin komen ook metingen voor, bijvoorbeeld temperatuur en volumestroom. De beproeving van de dichtheid van de leidingwaterinstallatie is hier ook een onderdeel van. Met het ingevulde beproevingsrapport kun je laten zien dat je een installatie hebt aangelegd welke aan de gestelde eisen voldoet. Meer informatie en aanmelden

30 november – Elektrotechniek

Op deze datum wordt door de vakgroep Elektrotechniek een webinar georganiseerd voor de monteurs van haar achterban. Op, in , en buiten gebouwen zien we een grote groei van nieuwe technieken, Zonnepanelen, laadpalen, batterijen, warmtepompen etc. .Aan de hand van praktische voorbeelden nemen experts je mee in de onderwerpen aarding en vereffening, bliksem- en overspanningsbeveiliging. Onderwerpen die belangrijk zijn voor de veiligheid van elektrische Installaties en beveiliging van mensen en dieren. Meer informatie en aanmelden

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?