24 juni 2022 1 min

Vorige maand kondigde de regering aan dat cv-ketels in woningen vanaf 2026 in principe niet één-op-één vervangen mogen worden, maar dat er een klimaatvriendelijker verwarmingsinstallatie zoals een hybride warmtepomp voor in de plaats moet komen. De regering heeft nu samen met sectorpartijen een actieplan gepresenteerd waarmee ervoor gezorgd moet worden dat er genoeg vakbekwame installateurs zijn en dat het betaalbaar is voor de klant.
Actieplan hybride warmtepompen 2022 t/m 2024
De aankondiging van de minister, op de eerste dag van de VSK, heeft voor opschudding gezorgd. Het is – zeker in de installatiebranche – al lang duidelijk dat het een grote uitdaging wordt om een binnen vrij korte tijd een groot aantal warmtepompen te produceren en installeren. Zeker als we kijken naar het tekort aan mensen en materiaal. Daarnaast is het voor veel particulieren moeilijk te bekostigen. Het actieplan heeft onder andere als doel het vergroten van het aantal uitvoerende bedrijven en vakbekwame installateurs en het verkorten van de installatieduur van 32 naar 16 manuren. Een ander doel is het verlagen van de fabricagekosten van een hybride warmtepomp, om zo de kostprijs te verlagen.

Lees het actieplan en kamerbrief

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?