1 april 2022 1 min

Het Noorse milieuagentschap heeft een update gegeven over het voorstel voor het PFAS verbod. De publicatie van het voorstel is uitgesteld en wordt nu verwacht in januari 2023.
Voorstel voor het verbod van PFAS-stoffen
Nederland, Duitsland, Denemarken, Zweden en Noorwegen werken momenteel samen aan een voorstel voor het verbod van PFAS-stoffen. Deze stoffen en de stoffen waarin ze uiteenvallen, worden steeds vaker gevonden in de natuur en kunnen schadelijk zijn voor de gezondheid. Er zijn 5.000-10.000 verschillende PFAS stoffen en sommige – maar niet alle – F-gassen vallen ook in deze categorie. Zo valt R-134a wel binnen de huidige definitie van PFAS, maar R-32 niet. Dit heeft te maken met de opbouw van de moleculen. Noorwegen coördineert het PFAS-onderzoek op het gebied van F-gassen, vandaar dat het Noorse milieuagentschap deze update geeft. De definitieve beslissing – door het Europees Parlement en de Raad van Ministers – over het te publiceren voorstel wordt nog steeds verwacht in 2025. NVKL vindt het vooral belangrijk dat – als er F-gassen zijn die door dit proces verboden worden – er reële alternatieven zijn en dat er een redelijke overgangstermijn komt.
Hier vind je meer informatie en een presentatie over dit onderwerp.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?