18 maart 2022 1 min

Omzet groothandel 17 procent hoger in 2021
Deze week is de nieuwsbrief Groothandel van het CBS gepubliceerd. In 2021 heeft de groothandel en handelsbemiddeling 17,1 procent meer omzet behaald dan in 2020.

Het aantal faillissementen onder groothandelaren nam sterk af ten opzichte van het voorgaande jaar. De verwachtingen van ondernemers in de groothandel over de omzet en de export waren in het eerste kwartaal van 2022 minder optimistisch dan in het vierde kwartaal van 2021. De actuele kwartaalomzetcijfers zijn hier gepubliceerd.
Importwaarde uit Oekraïne en Rusland 2021
Daarnaast is de Nederlandse importwaarde uit Oekraïne en Rusland in kaart gebracht. Hieruit blijkt dat Nederland in 2021 voor ruim 2 miljard euro aan goederen uit Oekraïne heeft geïmporteerd. De importwaarde uit Rusland bleek in 2021 18,4 miljard euro te bedragen, waarvan 87% minerale brandstoffen. Dit maakt Nederland wereldwijd gezien de zesde importeur van goederen uit Rusland.

Download de nieuwsbrief hier

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?