29 oktober 2021 1 min

Om spelers in retail en groothandel te helpen en te inspireren, publiceert Rabobank regelmatig over de kernthema’s van de sectoren en de gevolgen daarvan voor de strategie van retailers en groothandels. In het vierde KwartaalUpdate van dit jaar: ‘Inspelen op trends creëert kansen’ gaat in op voor zowel retail als groothandel belangrijke thema’s. Een PDF van het rapport, met links naar verdiepende artikelen is hier te downloaden. De KwartaalUpdate is een aanvulling op de maandelijkse Retail Update, die gericht is op actualiteiten in de retailsector.
Kernpunten
De kernpunten van deze KwartaalUpdate kunnen als volgt worden samengevat:

Het ontwikkelen van een eigen platform biedt kansen voor ondernemers, vooral in niches. Om deze kansen te benutten moet gewerkt worden aan organisatie en strategie;
De mediawaarde van winkels wordt onvoldoende benut. Hoe kunnen kleinere retailers door goede content veranderen in uitgevers en de waarde van hun winkels nog beter verzilveren? Lees de praktische tips;
 De (omzet)vooruitzichten voor de verschillende sectoren verschillen nogal. Daarnaast zijn er andere onderwerpen die om actie vragen: prijsstijgingen, logistieke kosten en arbeidsmarkt;
 Groothandels moeten toegevoegde waarde bieden om hun positie in de waardeketen te versterken. Onderzoek toont de toegevoegde waarde van bouwgroothandels aan;
Groothandels versterken door verticale integratie hun positie en behalen diverse voordelen.

Bekijk het rapport hier

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?