11 juni 2021 1 min

Deze week is een nieuwe nieuwsbrief Groothandel van het CBS gepubliceerd. De groothandel ziet ruim 3 procent meer omzet dan in het eerste kwartaal van 2021. Het vertrouwen van ondernemers in de groothandel neemt toe, en ondernemers verwachten dan ook meer personeel nodig te hebben in de komende maanden. De actuele kwartaalomzetcijfers zijn hier gedupliceerd.

Ook is te zien dat de groothandel en handelsbemiddeling het meest verdient aan export. Nederlandse bedrijven profiteren (in)direct van de export naar het Verenigd Koninkrijk.

Daarbij zijn ook de economische gevolgen van corona in kaart gebracht. Volgens de eerste berekening van het CBS is het bruto binnenlands product (bbp) in het eerste kwartaal van 2021 met 0,5 procent gekrompen ten opzichte van een kwartaal eerder. De krimp van de economie is vooral veroorzaakt door een daling van de consumptie door huishoudens en overheid. Lees meer in de nieuwsbrief die via onderstaande knop te downloaden is.

Download de nieuwsbrief hier

 

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?