7 januari 2021 1 min

Op de valreep van 2020 bereikte op 24 december een akkoord tussen Europa en het Verenigd Koningrijk over de toekomstige relatie tussen de EU en het VK. Met de overeenkomst is een deel van de uittredingsproblematiek ondervangen (bekijk de brochure hier). Toch zullen de gevolgen van de Brexit voelbaar zijn voor veel ondernemers. Zo gelden er bijvoorbeeld straks strengere eisen dan bij andere vrijhandelsakkoorden en zal de handel met VK aan de grens een stuk moeilijker en duurder worden.

Kort op een rij:

De Europese Commissie heeft per sector op een rijtje gezet wat dit betekent. Lees het hier.
Brief van minister Blok aan de Tweede Kamer met zijn appreciatie van het handelsakkoord tussen de EU en het VK. Bekijk de brief hier.
Zeven belangrijke zaken uit het akkoord leest u hier.
Vijf stappen voor transporteurs die via Rotterdam per ferry goederen vervoeren, vindt u hier.
Presentaties van het webinar ‘Brexit en de nieuwe EU-VK deal’ download u hier

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?