2 oktober 2020 2 min

Wilt u met uw bedrijf meedoen aan VMBO On Stage? Dit is hét moment om vmbo-leerlingen in uw regio te ontmoeten en te informeren over onze mooie branche.

U kunt als bedrijf meedoen aan het beroepenfeest op een geplande datum in uw regio. Geef hen tijdens het beroepenfeest een goed beeld van uw werkdag en laat de leerlingen uw passie voor het vak zien! Praat met leerlingen over wat uw beroep inhoudt, hoe uw werkdag eruit ziet en wat het zo uitdagend maakt. Als er een match is, kunt u de geïnteresseerde leerlingen voor een – op ca 2 weken later – georganiseerde ‘doe-dag’ bij uw bedrijf uitnodigen.
Doe-dag
De jongeren die op doe-dag worden uitgenodigd komen bij u op werkbezoek om uw werkplek te zien en te ervaren. De invulling van de Doe-dag en het aantal leerlingen is voor elke organisatie anders, afhankelijk van de mogelijkheden bij u op de werkvloer. Leerlingen vinden het leuk om ook echt zelf iets te mogen doen. De tijdsinvestering voor bedrijf/beroepsbeoefenaar is ca. 20 uur. Hieronder valt: een informatiebijeenkomst bijwonen (1,5 uur), briefing beroepenfeest lezen (0,5 uur), beroepenfeest (middag), afstemming met leerlingen over gemaakte afspraken (2 uur), programma Doe Dag voorbereiden (2 uur), Doe-dag (dag).
Over VMBO On Stage
‘VMBO On Stage’ is een beroepenfeest voor max. 1000 vmbo-leerlingen (per gemeente per jaar) en ca. 250 beroepsbeoefenaren. On Stage is gericht op hulp bij beroepskeuze en het leggen van duurzame contacten waar vmbo-leerlingen ook later nog eens een beroep kunnen doen. Netwerkbewustzijn, netwerkgedrag en relatiebeheer zijn sleutelwoorden. On Stage wordt uitgevoerd als totaalconcept met vaste onderdelen en activiteiten gedurende het (school)jaar. Leerlingen worden van tevoren goed voorbereid en reflecteren daarna op hun ervaringen en ambities. Het lukt veel leerlingen om deze relaties te onderhouden. Dit resulteert in een helpend netwerk met nieuwe gesprekspartners, stageplaatsen en zelfs dienstverbanden tijdens of na de vervolgopleiding. Zelfvertrouwen, eigenwaarde en intrinsieke motivatie worden vergroot door de ervaringen rondom On Stage. Matchmakers en jeugdadviseurs helpen de leerlingen tijdens het beroepenfeest om de juiste beroepsbeoefenaar te vinden. Ook ouders worden nadrukkelijk betrokken.

02-02-2021 Westland On Stage (12e editie)

16-02-2021 Haarlemmermeer On Stage (2e editie)

18-02-2021 Heerhugowaard On Stage (2e editie)

25-02-2021 Betuwe On Stage (6e editie)

02-03-2021 Zuidwest-Friesland On Stage (7e editie)

04-03-2021 Delft On Stage (14e editie)

09-03-2021 Hoogeveen On Stage (4e editie)

09-03-2021 Meijerijstad On Stage (2e editie)

11-03-2021 Almere On Stage (12e editie)

11-03-2021 Roosendaal On Stage (6e editie)

11-03-2021 Land van Cuijk Maasduinen (3e editie)

11-03-2021 Zoetermeer On Stage (8e editie, hier is NVKL zelf aanwezig, i.s.m. lidbedrijf Van Dorp)

16-03-2021 Houten On Stage (3e editie)

18-03-2021 Het Gooi On Stage (6e editie)

18-03-2021 Zuid-Friesland On Stage (5e editie)

08-04-2021 Veen en Amstelland On Stage (3e editie)

Technobiel
Scholen kunnen kosteloos de Technobiel van Wij Techniek reserveren, mits er een samenwerking is met een installatiebedrijf in de regio, lidbedrijf van NVKL of Techniek Nederland. Dus wanneer een school om uw medewerking vraagt, doen!
Meedoen?
Wilt u meedoen? Kijk dan op Onderwijsonstage voor meer informatie. In het menu vindt u onder On Stage regio’s bovengenoemde data en kunt u doorklikken op uw regio en alle informatie en contactgegevens vinden.

Heeft u hulp of materialen van NVKL nodig? Kijk dan eens in de Arbeidsmarkt-toolkit.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?