26 juli 2019 1 min

Op zondag 14 juli was directeur NVKL Henry Kruiper bij Nieuwsuur in de uitzending. Hij sprak in het item over de opwarming van de aarde en de groei in verkoopcijfers van airconditioners. In 2018 waren er wereldwijd al 1,6 miljard airco’s en dit aantal zal in 2050 verviervoudigd zijn tot 5,6 miljard airco’s. Dit betekent dat er de aankomende 30 jaar tien airco’s per seconde bijkomen. Met name in ontwikkelingslanden groeit dit aantal snel. Het koelen kost echter energie en dat levert weer meer CO2 uitstoot op, waardoor het weer warmer wordt. Kortom, we hebben te maken met een vicieuze cirkel.

Volgens Kruiper zijn de installaties wel aan te slepen, maar is het alsnog moeilijk te voldoen aan de vraag door het tekort aan gecertificeerd personeel. Hij geeft aan dat de branche wel economisch profijt heeft van de opwarming, maar dat je aan de andere ook een bijdrage wilt leveren aan het zoveel mogelijk beperken van de CO2 uitstoot en de verdere opwarming van de aarde.

Bekijk de volledige uitzending terug of zie hier de korte animatie.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?