29 mei 2019 1 min

Op de GAME ON in Breda op 20 en 21 mei kwamen ruim 1300 jongeren, 1e en 2e jaars leerlingen van het voortgezet onderwijs uit de regio Breda, langs om kennis te maken met techniek in de breedste zin des woords. Samen met OTIB heeft NVKL een stand bemand waarin jongeren via een Oculus bril in Virtual Reality kregen uitgelegd hoe koudetechniek werkt, daarnaast konden zij via een hololens een warmtepomp bekijken en een koelkast repareren. Om de koudetechnische beleving nog meer een gezicht te kunnen geven kregen zij met behulp van onze mooie demonstratie-units uitleg over koudetechniek en de natuurkundige processen die zich hierin afspelen. De stand werd in afwisselende samenstelling bemand door OTIB medewerkers en NVKL medewerkers aangevuld met Leo van Maris, Jan Kraak (opleidingscentrum GO°), Dew Tetar (Delta Technics), Harry Dekker (Dekker Cool) en Corné Balemans (AWS warmte- en koeltechniek), waarvoor dank.

Wij hebben deze dagen ons best gedaan om zo veel mogelijk jongeren te interesseren voor een opleiding en carrière in onze branche. Ook docenten kwamen graag een kijkje nemen bij de demonstratie-units. Gezien de vele leuke gesprekken en de interesse van diverse jongeren kan het bijna niet anders, dan dat we in ieder geval bij een aantal van hen een koeltechnisch vlammetje hebben aangestoken. De aanwezige vmbo-scholen zullen worden benaderd om het keuzevak koudetechniek te integreren in hun opleidingsaanbod.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?