3 mei 2019 1 min

De nationale AI-cursus is gratis voor iedereen en legt u uit wat artificial intelligence (AI) is, waar het al in gebruikt wordt en wat de verdere mogelijkheden zijn. “Kunstmatige intelligentie is al lang geen toekomstmuziek meer. Het zit verweven in alle aspecten van het dagelijks leven”, aldus initiatiefnemer Jim Stolze. “Van (bijna) zelfrijdende auto’s tot en met de newsfeed van Facebook. Alles wat we van een stekker hebben voorzien, kan op den duur een zelflerend systeem worden.” FME-voorzitter Ineke Dezentjé: “Door AI te gebruiken kunnen we producten en productieprocessen slimmer en efficiënter maken. Ik raad alle medewerkers in de technologische industrie aan om deze cursus te doen en vervolgens aan de slag te gaan om deze kennis te begrijpen en toe te passen. Dit sluit aan bij de ambitie van UpgradeNL, waarmee we iedereen techwijs willen maken. Zo zorgen we er samen voor dat Nederland de innovatieve koploper wordt.” De initiatiefnemers willen 1% van de Nederlandse bevolking met de online cursus bereiken in 2019.

De cursus is te volgen op www.ai-cursus.nl en bestaat uit acht tracks:

Een kijkje in de wereld van AI
Wat is AI?
Is een zoekmachine ook AI?
Machine learning
Deep learning
AI in het dagelijkse leven
AI en de regels
Het werk van de toekomst

De cursus duurt in totaal vier tot vijf uur. Deelnemers die alle tracks hebben voltooid, ontvangen een certificaat.

Volg hier de nationale AI-cursus

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?