Waarom kiezen voor warmtepomptechniek?

Sinds 2015 is de warmtepomp in Nederland niet meer weg te denken. In 6 jaar tijd groeide het aantal jaarlijks verkochte warmtepompen van 7.000 naar ruim 70.000. Hiermee groeit de verkoop van warmtepompen sneller dan die van cv-ketels. Installateurs plaatsten in 2022 bijna 100.000 warmtepompen, dat is 40% meer dan het jaar ervoor. Inmiddels hebben 450.000 huizen een warmtepomp en dit moeten er in 2030 2,6 miljoen zijn.

Om aan deze vraag te kunnen voldoen, zijn er veel mensen nodig in het vak. Er is dus werk aan de winkel! Heb jij belangstelling voor het ontwerpen/adviseren, installeren en/of het onderhouden van warmtepompen? Lees dan snel verder en raadpleeg de warmtepomp-wijzer van Wij Techniek:

Raadpleeg de warmtepomp-wijzer

Wat moet je kunnen?

In de routekaart warmtepompen lees je de functies binnen installatiebedrijven die warmtepompen installeren en/of onderhouden. Ook vind je hier de opleidingen die je nodig hebt voor deze functie. Als je bij de functies doorklikt, dan zie je per functie de selectie-eisen, taken en loopbaanstappen. Ook zonder passende beroepsopleiding kan je instromen in de installatietechniek, zeker als je

 • affiniteit hebt met techniek;
 • bereid – en in staat – bent om het vak te leren;
 • klantvriendelijk bent in je communicatie en gedrag.

Jij maakt het verschil

Loop jij al warm voor de warmtepomp na het lezen van de informatie? De branche is altijd op zoek naar nieuw talent! Zorg dat je in contact komt met een vacature op dit gebied. Dit kan via verschillende manieren:

 • Wij Techniek TeamWork (zie pagina 21 van de routekaart)
 • Via jouw eigen netwerk (vrienden, familie)
 • Het netwerk van kennissen van een ondernemer en de medewerkers van het bedrijf
 • Een stageplek in een bedrijf
 • De website van een bedrijf
 • Online vacaturebanken
 • Lokale huis aan huis bladen
 • Socialmedia

Meer informatie

Heb je vragen of ideeën? Neem dan direct contact op met Wij Techniek TeamWork via:

? Hulp nodig?