14 maart 2024 1 min

In een aflevering van het NTR programma Klokhuis is aandacht besteed aan het goed houden van groente en fruit, en de manier waarop je het rottingsproces kunt tegenhouden. Dat is natuurlijk; koeltechniek! Leuk om te gebruiken bij gastlessen op basisscholen of bezoek van kinderen op jouw bedrijf!

De uitleg van klokhuis: Vanaf het moment dat groenten en fruit geplukt zijn, krijgen ze geen voeding meer uit de grond. Hoe langer ze in de fruitschaal liggen, hoe slapper ze worden. Als je lang genoeg wacht, worden ze meestal vanzelf rot. Maar rotten, wat is dat eigenlijk? Eva gaat kijken in een laboratorium in Wageningen, waar wetenschappers onderzoeken hoe ze het rotten zo lang mogelijk tegen kunnen houden. Ard en Fjodor proberen het verouderingsproces zo lang mogelijk tegen te houden.

Meer inspiratie nodig?

Dit filmpje en andere filmpjes vind je terug in de arbeidsmarkttoolkit van NVKL.

Bekijk hier de video

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?