9 december 2021 1 min

Op 14 december presenteert de Europese Unie het ontwerpvoorstel van de richtlijn Energieprestatie gebouwen. Een onderdeel hiervan is de inspectie van verwarming- en airconditioningssystemen vanaf 70 kW. In de huidige richtlijn (EPBDIII) zijn deze inspecties in aparte artikelen genoemd. Het gevolg is dat er op dit moment een aparte EPBD-aircokeuring en EPBD-verwarmingskeuring is. De keuringen (al dan niet gecombineerd met ventilatie) verschillen niet alleen sterk qua inspectiemethodiek maar ook in frequentie (5 resp. 4 jaar) en opleiding, examinering en certificering. NVKL vindt dit een onwenselijke situatie en is hierover in gesprek met het ministerie van Binnenlandse Zaken.

In de ontwerp-richtlijn komt deze splitsing tussen verwarming en airconditioning te vervallen en is er sprake van een inspectie van het verwarmings-, airconditionings- en ventilatiesysteem. Dat houdt in dat voor de implementatie van de nieuwe EPBD gekeken gaat worden naar een integrale EPBD-keuring.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?