15 mei 2019 1 min

De overheid wil vaart maken om het energieverbruik in Nederland omlaag te krijgen. Om ondernemers tot actie te bewegen, geldt daarom vanaf 1 juli een informatieplicht. Als u onder deze plicht valt, moet u op de RVO-website invullen welke maatregelen u heeft genomen om energie te besparen. Het gaat daarbij om alle maatregelen die zich binnen vijf jaar terugverdienen. De plicht tot het nemen van energiebesparende maatregelen bestaat al sinds 1998, maar de daling van het energieverbruik gaat volgens de overheid te langzaam waardoor deze extra maatregel wordt ingevoerd.

Valt mijn bedrijf onder de informatieplicht?
Wanneer uw bedrijf volgens de energierekening van 2018 op jaarbasis meer dan 50.000 kWh stroom verbruikt of meer dan 25.000 m3 gas verbruikt, valt u onder de plicht en moet u voor 1 juli 2019 uw energiebesparende maatregelen doorgeven aan RVO. Via deze checklist kunt u gemakkelijk inzichtelijk krijgen welke maatregelen u moet nemen om uw energieverbruik te verminderen. Vul deze checklist in en geef per maatregel aan of u de maatregel heeft genomen, of u dit nog moet doen of dat dit niet van toepassing is voor uw bedrijf. Upload vervolgens de checklist in het eLoket van RVO. Hier heeft u een zogenoemd ‘eHerkenningsmiddel niveau 1 of hoger’ voor nodig. Bekijk hier welke leveranciers u hieraan kunnen helpen voor een bedrag tussen de 5 en 22 euro per jaar. De aanvraag hiervan duurt vijf werkdagen, dus vraag het middel op tijd aan. Ga naar het eLoket van RVO, log in met uw eHerkenning en upload uw gegevens voor 1 juli 2019.

Heeft u vragen? Stuur dan een mail naar fmeserviceteam@fme.nl.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?