24 augustus 2018 1 min

Dat koudemiddelen met een hoog aardopwarmingsvermogen (GWP) zullen worden uitgefaseerd is geen nieuws. Daarentegen is het wellicht minder bekend dat ze wel tot 2030 mogen worden gerecycled om bijvoorbeeld installaties te onderhouden. Dit geldt voor koudemiddelen met een GWP groter dan 2500.

Dit soort weetjes heeft AREA op een rij gezet in het technische bulletin ‘Recyclage van koudemiddel & de terugfasering van F-gassen’. Het doel van dit bulletin is om installatiebedrijven te herinneren aan het belang van effectieve recyclage van zoveel mogelijk teruggewonnen koudemiddel. Het bulletin is hier te downloaden.

In datzelfde kader is het interessant om te weten wat voor eisen er gelden voor de opslag van gasflessen, wanneer je koudemiddelen op een later moment wil gebruiken. Deze regels vind je in ons factsheet Opslag van Gasflessen (PGS15), te downloaden via deze pagina.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?