19 januari 2022 1 min

Vrijdag 14 januari heeft het kabinet weer een coronapersconferetie gehouden. Ondanks dat er versoepelingen zijn aangekondigd, zijn er ook een paar maatregelen die impact hebben op de werkvloer bij bedrijven.

Bekijk alle actuele maatregelen van het RIVM
Deze onderwerpen zijn ook voor onze lidbedrijven van belang:
Werk zoveel mogelijk thuis
Werk zoveel mogelijk thuis, kan dat niet, houd dan op het werk altijd 1,5 meter afstand.

Mondkapjes op de werkvloer
Het mondkapjesadvies wordt uitgebreid. Overal waar het niet mogelijk is om 1,5 meter afstand te houden, wordt geadviseerd een mondkapje te dragen. Dit geldt bijvoorbeeld op drukke openbare plaatsen buiten, zoals winkelstraten. Maar ook op de werkvloer. Het advies is vanaf nu om een wegwerpmondkapje te dragen. Stoffen en zelfgemaakte mondkapjes worden afgeraden.

Verandering quarantaineplicht

• Als een medewerker een boosterprik heeft van minimaal 1 week oud,
• of als hij/zij korter dan 8 weken geleden corona heeft gehad,

dan hoeft deze persoon niet meer in quarantaine na nauw contact met een besmet persoon. Mits deze persoon natuurlijk geen klachten heeft. Is het niet duidelijk of de persoon in quarantaine moet, doe dan de quarantaine check.

Op zijn laatst vanaf 21 januari andere regels voor personen met cruciaal beroep
Op zijn laatst vanaf 21 januari 2022 gelden er andere quarantaineregels als voor personen met een cruciaal beroep. Vanaf uiterlijk 21 januari volgt uitgebreidere informatie op deze pagina.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?