25 augustus 2020 1 min

Het RIVM heeft eind juli stilzwijgend de ventilatierichtlijn aangepast. Het advies is nu om waar mogelijk zoveel mogelijk verse lucht toe te voeren in systemen die gebruik maken van recirculatie. Aanleiding is het onderzoek van het aantal besmettingen in een verpleeghuis in Maassluis afgelopen juni.
Techniek Nederland is verrast door de aanpassing van de ventilatierichtlijn en roept op tot grotere transparantie. De laatste weken is er veel media-aandacht geweest voor de mogelijke besmetting door aerosolen, de kleine, zwevende druppels die mensen uitstoten bij spreken, zingen en niezen. Er is steeds meer aanleiding om ook deze aerosolen te verdenken van het overbrengen van het coronavirus. Deze mogelijke besmettingsroute werd tot vorige week door het RIVM ontkend. Nu roept RIVM op om zoveel mogelijk de lucht te verversen en recirculatie zoveel mogelijk te vermijden.

Lees verder over de aanpassingen van de RIVM ventilatierichtlijn

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?