19 maart 2020 1 min

De werktijdverkorting (WTV) is per 17 maart 18:45 ingetrokken en is vervangen door de Tijdelijke maatregel Noodfonds Overbrugging Werkgelegenheid (NOW). Bedrijven die minimaal 20% omzetverlies verwachten, kunnen bij het UWV voor een periode van drie maanden een tegemoetkoming in de loonkosten aanvragen (maximaal 90% van de loonsom, afhankelijk van het omzetverlies). UWV zal een voorschot verstrekken van 80% van de gevraagde tegemoetkoming.

Nog niet alles is bekend van deze nieuwe regeling. Momenteel wordt overleg gevoerd met UWV over de uitvoering van deze regeling.

Op deze pagina van de Rijksoverheid  staan antwoorden veelgestelde (algemene) vragen over de NOW.
Op de FAQ-pagina van FME staan de antwoorden op veelgestelde vragen die meer sectorspecifiek zijn. Omdat de tekst van de regeling nog niet bekend is, zijn nog niet alle vragen beantwoord. Deze worden een aantal keren per dag aangevuld. Bekijk de eerste FAQ over de NOW.

Pagina delen
Pagina delen
? Hulp nodig?